Akční letenky – New York 8.790 Kč

Letenky z Prahy do New Yorku a zpět jsou nyní v akci od 8.790 Kč – spousta termínů během příštího roku. V ceně máte příruční zavazadlo.

Termíny a rezervace najdete tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o USA najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání cestovního pojištění je tady.

Počasí v New Yorku

Pro New York, který leží na pobřeží, je typické vlhké klima. Střídají se zde čtyři roční období. Díky umístění u pobřeží jsou však zimy mírnější než ve vnitrozemí. I tak ale město v zimě zasypává sníh. V létě teploty atakují třicet stupňů.

New York průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
I4
II5
III10
IV16
V21
VI27
VII29
VIII29
IX25
X19
XI12
XII6

Průměrné srážky v New Yorku

Co navštívit v New Yorku

Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody. Velice známý a hojně navštěvovaný je Central Park. New York je znám svými divadly na Broadwayi nebo Metropolitním muzeem uměním. Dalšími populárními místy jsou Washington Square Park, Rockefeller Center, Times Square, Bronx Zoo, New York Botanical Garden, Empire State Building, Ellis Island, dále pak 5. a Madison Avenue. Minout byste neměli ani Brooklyn, Long Island, Manhattan, China Town, Americké přírodovědné muzeum nebo Guggenheimovo muzeum. Ideální je vzít si na své cesty tištěného průvodce, kterého můžete mít pořád u sebe. Průvodce o New Yorku najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.