Paříž zpáteční letenky od 1.018 Kč

Letenky z Prahy do Paříže a zpět pořídíte od 1.018 Kč během října. V ceně máte příruční zavazadlo.

Termíny a rezervace najdete tady.

Ubytování doporučujeme rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Francii najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Počasí v Paříži

Paříž se nachází v mírném podnebném pásmu. Střídají se čtyři roční období. Zimy jsou mírné, sníh zde padá jen zřídka a dlouho nevydrží. V červenci a srpnu se teploty pohybují kolem dvaceti pěti stupňů a nečekají vás tedy většinou žádné nesnesitelné teploty.

Paříž průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
I8
II9
III13
IV14
V19
VI23
VII25
VIII25
IX21
X17
XI11
XII8

Průměrné srážky v Paříži

Co navštívit v Paříži

Dominantou Paříže je bezesporu Eiffelova věž. Mezi další významné památky patří Katedrála Notre-Dame, Vítězný oblouk, galerie Louvre a třída Champs-Élysées. Dalšími nejnavštěvovanějšími pamětihodnostmi jsou bazilika Sacré-Cœur, Centre Georges Pompidou, Musée d’Orsay, Cité des sciences et de l’industrie, Musée du quai Branly, Muséum national d’histoire naturelle, Invalidovna, Sainte Chapelle, Musée Grévin, Institut du monde arabe, Place de la Concorde, věž Saint-Jacques, Musée Rodin, Musée de l’Orangerie, kostel St-Eustache, kostel La Madeleine, kostel Saint-Sulpice, Petit Palais, Pantéon nebo Tour Montparnasse.