Thajsko zpáteční letenky za 10.590 Kč

Letenky z Vídně do Bangkoku a zpět jsou nyní v akci za 10.590 Kč v termínech během února až května. V ceně máte odbavené zavazadlo a příruční zavazadlo.

Termíny a rezervace najdete tady.
Dále jsou v prodeji zpáteční letenky z Vídně za 11.690 Kč a 11.990 Kč, které najdete tady a tady.
Nabízí se také zpáteční letenky z Mnichova a Bratislavy za 10.990 Kč a 11.790 Kč, které jsou tady a tady.
A konečně zpáteční letenky z Prahy za 12.590 Kč jsou tady a za 12.990 Kč s Qatar Airways jsou zde.
Zpáteční letenky z Prahy na Phuket za 13.990 Kč jsou tady a tady, za 14.590 Kč jsou zde a za 14.890 Kč jsou tady.
Zpáteční letenky z Prahy do Krabi s Qatar Airways za 13.990 Kč jsou tady.
Zpáteční letenky do Chiang Mai z Mnichova za 12.190 Kč jsou zde a z Prahy za 14.590 Kč jsou tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Thajsku najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, opalovací krémy a další kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání pojištění je tady.

Počasí v Thajsku

Podnebí v Thajsku je tropické s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Je ovlivňováno monzuny. Hlavní turistická sezóna v Thajsku probíhá v zimních měsících. Během dubna a května dosahují teploty nejvyšších hodnot. Zhruba od června do října trvá období dešťů. Srážky však většinou trvají jen krátce nebo přes noc a můžou být spíše vítaným osvěžením.

Thajsko průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I3028
II3128
III3229
IV3530
V3430
VI3230
VII3230
VIII3229
IX3229
X3129
XI3029
XII3028

Průměrné srážky v Thajsku

Co navštívit v Thajsku

V hlavním městě Bangkoku na vás čekají okouzlující paláce, moderní mrakodrapy, rušný noční život, trhy a další. Oblíbená je ulice Khao San Road. Nejznámějším palácem je bezesporu Grand Palace. Spoustu buddhistických chrámů najdeme ve městě Chiang Mai. Poblíž tohoto města najdeme také Elephant Nature Camp – záchrannou stanici pro slony. V Thajsku najdeme spoustu národních parků, za ten nejkrásnější je považován Khao Sok. Ve měste Ayuthaya najdeme pozůstatky mnoha chrámů a paláců. Dále můžeme navštívit historický park Sukhothai. Na severu je hojně navštěvovaná vesnice Pai. V její blízkosti se nachází kaňon Pai, vodopády a chrámy. Posvátný hinduistický chrám Phanom Rung se nachází na vrcholu vyhaslé sopky. Phuket je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek. Dalšími jsou Pattaya, Krabi, Koh Lanta, Koh Chang, Koh Samui nebo Koh Samet. Zajímavým místem je souostroví Koh Phi Phi, poloostrov Rai Leh nebo třeba ostrov Koh Lipe, Khao Lak a Koh Kood. Ideální je vzít si na své cesty tištěného průvodce, kterého můžete mít pořád u sebe. Průvodce o Thajsku najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.