Rhodos, all incl., 8 dní za 9 480 Kč

Last minute zájezd od cestovní kanceláře TopFly.

Řecko, Rhodos, tříhvězdičkový hotel Happy Days.

All inclusive, odlet z Prahy.

Termín 27.6. – 4.7.2018 (8 dní)

Cena za osobu 9 480 Kč

Podrobné informace a rezervaci najdete tady.

Nehodí se vám tento tip? Nevadí, použijte vyhledávač vpravo (dole na menších zařízeních) a vyberte si dovolenou přesně podle vašich představ ♥

Počasí na Rhodosu

Řecký ostrov Rhodos patří k nejslunnějším místům v Evropě. Slunce tady svítí 300 dnů v roce. Přes léto je zde teplé a suché počasí, déšť je v této době spíše výjimkou. Suché počasí a vysoké letní teploty příjemně osvěžují mořské větry.

Rhodos průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I1416
II1415
III1615
IV1917
V2219
VI2522
VII2824
VIII2825
IX2524
X2223
XI1820
XII1518

Průměrné srážky na Rhodosu

Co navštívit na Rhodosu

Za návštěvu určitě stojí hlavní město Rhodosu Rhodos a jeho historické centrum. Dominantou je Palác velmistrů, od kterého se dá Rytířskou ulicí dojít do přístavu Mandráki. Asi třicet kilometrů od hlavního města se nachází archeologické naleziště Kamiros, v této lokalitě jsou pozůstatky amfiteátru, chrámu, lázní a další. Za jedno z nejhezčích měst Řecka je považováno přístavní městečko Lindos. Dominantou zde je pevnost a starověká akropole s chrámem. Dalším hojně navštěvovaným místem na Rhodosu je kopec Filerimos s rozhlednou ve tvaru kříže, hrad Monolithos vybudovaný na vrcholu skály, Údolí motýlů nebo Epta Piges – sedm přírodních pramenů, které v oblasti vyvěrají. Zajímavostí je pláž Prasonisi, která spojuje dvě pevniny a stýkají se tady dvě moře. Díky silnému větru je rájem pro windsurfing a kitesurfing. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Tsambika, Anthony Quinn, Faliráki, Kallithea, Afandou nebo třeba Pefki.