Akční letenky – Havana 12.690 Kč

Letenky z Vídně do Havany a zpět jsou nyní v akci od 12.690 Kč v termínech během dubna až prosince. V ceně máte dvě příruční zavazadla a dvě odbavená zavazadla do 23 kg.

Termíny a rezervace najdete tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Kubě najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání cestovního pojištění je tady.

Počasí na Kubě

Kuba se nachází v tropickém pásmu. Zhruba od května do října zde probíhá období dešťů a od listopadu do dubna období sucha. Na Kubě se můžou vyskytnout hurikány převážně v září a říjnu. Celoročně zde převládá příjemná teplota vzduchu kolem dvaceti pěti stupňů a i moře má celý rok příjemnou teplotu.

Kuba průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I2626
II2725
III2825
IV2926
V3028
VI3129
VII3229
VIII3230
IX3130
X2929
XI2828
XII2727

Průměrné srážky na Kubě

Co navštívit na Kubě

Hlavní město Havana nabízí spoustu zajímavé architektury. Oblíbenými místy zde jsou náměstí Plaza de la Catedral, Plaza de la Revolución a Plaza Vieja, dále pak ulice Obispo, budova Capitolio nebo muzeum Museo de la Revolucion. Turisté také navštěvují hřbitov Necrópolis Cristobal Colón. Za návštěvu jistě stojí i další města jakými jsou Santa Clara, Santa Clara, Santiago de Cuba nebo Baracoa. Plážoví turisté míří hlavně na poloostrov Varadero kde na vás čekají krásné bělostné pláže a tyrkysové moře. Mezi známé pláže patří Playa Girón a Playa Larga. Ovšem jednou z nejkrásnějších oblastí je Bahia de Cochillos – Zátoka sviní. Navštívit můžete také nádherné ostrovy Cayo Largo a Cayo Coco. Tištěné průvodce nejen o Kubě najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.