Akční letenky – Keňa 10.590 Kč

Letenky z Prahy do Keni a zpět jsou nyní v akci od 10.590 Kč v termínech během dubna až listopadu. V ceně máte dvě příruční zavazadla a odbavená zavazadla do 46 kg.

Termíny a rezervace najdete tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Keni najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání cestovního pojištění je tady.

Počasí v Keni

Keňa se rozkládá v rovníkovém a monzunovém pásmu. Počasí v Keni se dá rozdělit na období sucha a období dešťů. Nejpříznivější klima je na pobřeží, tam se totiž teploty stále drží okolo 30 °C. U pobřeží je vzduch horký a vlhký. V Keni je nejdeštivěji od dubna do června, slabší období dešťů pak od října do prosince. Hlavní turistická sezóna trvá zhruba od prosince do března.

Keňa průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I3228
II3328
III3329
IV3129
V3028
VI2927
VII2826
VIII2825
IX2926
X3027
XI3128
XII3228

Průměrné srážky v Keni

Co navštívit v Keni

Hlavní město Nairobi leží ve výšce asi 1.800 metrů. Je to moderní kosmopolitní město, které se prolíná s tradičním africkým velkoměstem. V centru najdeme prosklené výškové budovy, naopak na okraji chudinské čtvrti. Za návštěvu stojí Národní muzeum, masajský trh nebo čtvrť Karen. Druhým největším městem je Mombasa. Pobřeží v Mombase je lemováno plážemi s bílým pískem. Najdeme tady největší námořní přístav ve východní Africe. Dominantou města je pevnost Fort Jesus a její Ománský dům. Za návštěvu stojí také Staré město. Keňa je samozřejmě známá hlavně svými národními parky. Mezi ty neznámější patří Masai Mara, Amboseli, Tsavo, Meru, Nakuru, Samburu, Sibiloi a Národní park v Nairobi. Pokud vyrazíte do Keni za koupáním minout byste neměli plážové letovisko Watamu, kde můžete obdivovat nádherné korálové útesy. Hojně navštěvovaná je sedmnáct kilometrů dlouhá pláž Diani Beach s blízkým korálovým útesem. V Malindi najdete také dlouhé krásné pláže a mořský park. Poblíž Malindi se nachází krokodýlí a hadí park.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.