Akční letenky – Mallorca od 1.099 Kč

Letenky z Vídně na Mallorcu a zpět jsou nyní v akci od 1.099 Kč v termínech během června a července. V ceně máte příruční zavazadlo.

Termíny a rezervace najdete tady. Tyto letenky můžete koupit také u českého prodejce Pelikán.cz, přehledný kalendář máte tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Mallorce najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání pojištění je tady.

Počasí na Mallorce

Ostrov Mallorca má středomořské klima. Typická jsou velmi teplá a suchá léta. Zimy jsou mírné a bohaté na srážky. Turisté na Mallorcu míří nejčastěji během června až září. V tomto období je totiž moře nejvhodnější ke koupání. I když ještě i na začátku června může být teplota vody pro někoho dosti osvěžující.

Mallorca průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota vzduchu (°C)Průměrná teplota vody (°C)
I1615
II1614
III1715
IV2016
V2317
VI2722
VII3024
VIII3125
IX2624
X2322
XI1818
XII1616

Průměrné srážky na Mallorce

Co navštívit na Mallorce

Hlavní město Palma de Mallorca vás okouzlí katedrálou, historickými stavbami, ale také svým přístavem. Městečko Valldemossa je hojně navštěvováno především kvůli místnímu klášteru Cartoixa de Valldemossa. Poloostrov Formentor je znám svými obdivuhodnými útesy. Navštívit můžete také přírodní park Mondragó, národní park S´Albufera, Dračí jeskyně nebo zahrady Alfabia. Kdo má rád hory, navštíví pohoří Sierra de Tramuntana. Jednou z nejkrásnějších horských vesniček je Deià. Za jedno z nejkrásnějších městeček na Mallorce je považována Pollença. Mallorca je známá svými krásnými plážemi. Za zmínku určitě stojí Playa de Muro, Playa de Alcúdia, Cala Millor, Port de Sollér, Playa de Sa Coma, Cala Mesquida, Playa de Formentor, Es Trenc, Cala S’Amarador nebo Playa Romántica. Ideální je vzít si na své cesty tištěného průvodce, kterého můžete mít pořád u sebe. Průvodce nejen o Mallorce najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.


Posted

in

by

Tags: