Akční letenky – Milán od 798 Kč

Letenky z Prahy do Milána – Bergama a zpět jsou nyní v akci od 798 Kč v termínech během května až července. V ceně máte příruční zavazadlo.

Termíny a rezervace najdete tady. Tyto letenky můžete koupit také u českého prodejce Pelikán.cz, přehledný kalendář máte tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Itálii najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání cestovního pojištění je tady.

Počasí v Miláně

Ve druhém největším městě Itálie na vás čeká krásné teplé léto kdy teploty atakují až třicet stupňů. V zimě ovšem nasněží a průměrné teploty jsou asi sedm stupňů. Milán patří mezi nejvlhčejší evropská města. 

Milán průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
I6
II8
III12
IV16
V19
VI24
VII26
VIII26
IX22
X17
XI12
XII7

Průměrné srážky v Miláně

Co navštívit v Miláně

Město Milán je slavné jako město obchodu a módy, jako sídlo opery La Scala (Teatro alla Scala) a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Mezi hlavní památky patří katedrála Narození Panny Marie a kostel Santa Maria delle Grazie s freskou Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Dalšími známými památkami jsou románská bazilika svatého Ambrože, antická bazilika svatého Vavřince, renesanční hrad rodiny Sforzů, Královský palác, galerie Viktora Emanuela II., chrám San Simpliciano, Palazzo della Ragione nebo Palazzo Marino. Asi 40 km od Milána se nachází město Bergamo, které se skládá ze dvou částí – Città alta (Horní město), středověké město na vrcholu kopce obklopené obrannými zdmi ze 17. století a Città bassa (Dolní město), založené počátkem 20. století. Pouhé čtyři kilometry od města je letiště Orio al Serio (Milán–Bergamo), na kterém přistává třeba Ryanair (máte to tak z letiště blíže do Bergama než-li do Milána). Asi 70 km od Bergama leží známé a největší italské jezero Lago di Garda. Od Gardského jezera je to už poměrně kousek do historického města Verony. Ideální je vzít si na své cesty tištěného průvodce, kterého můžete mít pořád u sebe. Průvodce nejen o Itálii najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.