Akční letenky – Porto od 530 Kč

Letenky z Vídně do Porta a zpět jsou nyní v akci od 530 Kč v termínech během listopadu. V ceně máte příruční zavazadlo.

Termíny a rezervace najdete tady. Tyto letenky můžete koupit také u českého prodejce Pelikán.cz, přehledný kalendář máte tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Portugalsku najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání cestovního pojištění je tady.

Počasí v Portugalsku

V Portugalsku na nás čeká suché teplé léto a mírné zimy. I když na severu v horách si v zimě můžete i zalyžovat. Obecně se dá říct, že průměrný roční úhrn srážek klesá od severu k jihu. Na jihu je subtropické středomořské podnebí. Nejslunnější je turisty oblíbená oblast Algarve.

Portugalsko průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I1517
II1617
III1717
IV1917
V2119
VI2520
VII2722
VIII2823
IX2623
X2222
XI1820
XII1519

Průměrné srážky v Portugalsku

Co navštívit v Portugalsku

Hlavní město Lisabon nabízí několik památek, kterými jsou třeba hrad Castelo de Sao Jorge, Betlémská věž nebo klášter řádu sv. Jeronýma. Oblast Algarve se táhne podél jižního pobřeží a tak láká především na krásné pláže, známé jsou také útesy Sagres. Oblíbenými plážemi jsou Lagoa a Luze. Ve měste Beiras najdeme zámky Leiria, Ourém nebo Pombal, dále pak kláštery Batalha a Alcobaca, hrady, pevnosti a další. Fátima je jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst. Historické městečko Estremoz je známé díky svým ručně vyráběným hliněným soškám. Město Porto nabízí krásné historické centrum, Věž kleriků, muzea, Burzovní palác nebo kostel sv. Františka a kostel Carmo. Přístavní město Alvor zaujme maurským chrámem Divino Salvador. Jeskyně a skalní útvar Algar Seco najdeme u vesničky Carvoeiro. Ve městě Lagos můžete navštívit pevnost Forte da Ponta da Bandeira, kostel Igreja de Santa António nebo archeologické muzeum. Dalšími zajímavými městy jsou Évora, Sintra, Cascais, Alentejo, nebo Coimbra. Tištěné průvodce nejen o Portugalsku jsou třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.