Akční letenky – Thajsko od 10.990 Kč

Letenky z Prahy do Bangkoku a zpět jsou nyní v akci od 10.990 Kč – spousta termínů během příštího roku. V ceně máte dvě příruční zavazadla.

Termíny a rezervace najdete tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Thajsku najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání cestovního pojištění je tady.

Počasí v Thajsku

Podnebí v Thajsku je tropické s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Je ovlivňováno monzuny. Hlavní turistická sezóna v Thajsku probíhá v zimních měsících. Během dubna a května dosahují teploty nejvyšších hodnot. Zhruba od června do října trvá období dešťů. Srážky však většinou trvají jen krátce nebo přes noc a můžou být spíše vítaným osvěžením.

Thajsko průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I3028
II3128
III3229
IV3530
V3430
VI3230
VII3230
VIII3229
IX3229
X3129
XI3029
XII3028

Průměrné srážky v Thajsku

Co navštívit v Thajsku

V hlavním městě Bangkoku na vás čekají okouzlující paláce, moderní mrakodrapy, rušný noční život, trhy a další. Oblíbená je ulice Khao San Road. Nejznámějším palácem je bezesporu Grand Palace. Spoustu buddhistických chrámů najdeme ve městě Chiang Mai. Poblíž tohoto města najdeme také Elephant Nature Camp – záchrannou stanici pro slony. V Thajsku najdeme spoustu národních parků, za ten nejkrásnější je považován Khao Sok. Ve měste Ayuthaya najdeme pozůstatky mnoha chrámů a paláců. Dále můžeme navštívit historický park Sukhothai. Na severu je hojně navštěvovaná vesnice Pai. V její blízkosti se nachází kaňon Pai, vodopády a chrámy. Posvátný hinduistický chrám Phanom Rung se nachází na vrcholu vyhaslé sopky. Phuket je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek. Dalšími jsou Pattaya, Krabi, Koh Lanta, Koh Chang, Koh Samui nebo Koh Samet. Zajímavým místem je souostroví Koh Phi Phi, poloostrov Rai Leh nebo třeba ostrov Koh Lipe, Khao Lak a Koh Kood. Ideální je vzít si na své cesty tištěného průvodce, kterého můžete mít pořád u sebe. Průvodce nejen o Thajsku najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.