Akční letenky – Zanzibar 12.690 Kč

Letenky z Vídně na Zanzibar a zpět jsou nyní v akci od 12.690 Kč v termínech během března až června. V ceně máte dvě příruční zavazadla a odbavená zavazadla do 23 kg.

Termíny a rezervace najdete tady.

Ubytování doporučuji rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Zanzibaru najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit! Srovnání cestovního pojištění je tady.

Počasí na Zanzibaru

Zanzibar leží blízko rovníku a má tropické klima. Nejteplejší je období sucha, které probíhá od ledna do března. V tomto období se teploty pohybují lehce nad třiceti stupni celsia. Období dešťů je během dubna až května. Za optimální měsíce pro návštěvu jsou považovány červen až říjen, ale turisté z Evropy na tento ostrov míří hlavně v zimním období leden až březen.

Zanzibar průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I3229
II3229
III3330
IV3129
V2928
VI2927
VII2826
VIII2825
IX2926
X3026
XI3127
XII3228

Průměrné srážky na Zanzibaru

Co navštívit na Zanzibaru

Za návštěvu stojí „kamenné město“ Stone Town jehož historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Jižně od tohoto města najdeme paláce Mbweni Palace a Chukwani Palace, severně paláce Maruhubi a Mtoni. Na východě jsou zříceniny Bikhole a Unguja Ukuu, místa nejstaršího osídlení na Zanzibaru pocházejícího z 8. století. Ve městě Mikimkazi se nachází ruiny mešity Shirazi, které patří k nejstarším islamistickýcm památkám v Africe. Zbytky tropického lesa najdeme v národním parku Jozani – Chwaka Bay. Oblíbeným turistickým cílem je ostrov Bawe a korálový ostrůvek Changuu Island známý též pod jménem Prison Island. Na tomto ostrově najdeme mimo jiné volně žijí kolonie želv obrovských. Kendwa Beach je považována za tu nejkrásnější na celém Zanzibaru. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Nungwi, Matemwe, Paje a Jambiani. Tištěné průvodce nejen o Zanzibaru najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.