Paříž zpáteční letenky od 875 Kč

Letenky z Prahy do Paříže a zpět pořídíte od 875 Kč s odletem 27. ledna a návratem 3. nebo 4. února. V ceně máte příruční zavazadlo.

Termíny a rezervace najdete tady.

Ubytování doporučujeme rezervovat přes populární a prověřený Booking.

Tištěné průvodce o Paříži najdete třeba tady.

Počasí v Paříži

Paříž se nachází v mírném podnebném pásmu. Střídají se čtyři roční období. Zimy jsou mírné, sníh zde padá jen zřídka a dlouho nevydrží. V červenci a srpnu se teploty pohybují kolem dvaceti pěti stupňů a nečekají vás tedy většinou žádné nesnesitelné teploty.

Paříž průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
I8
II9
III13
IV14
V19
VI23
VII25
VIII25
IX21
X17
XI11
XII8

Průměrné srážky v Paříži

Co navštívit v Paříži

Dominantou Paříže je bezesporu Eiffelova věž. Mezi další významné památky patří Katedrála Notre-Dame, Vítězný oblouk, galerie Louvre a třída Champs-Élysées. Dalšími nejnavštěvovanějšími pamětihodnostmi jsou bazilika Sacré-Cœur, Centre Georges Pompidou, Musée d’Orsay, Cité des sciences et de l’industrie, Musée du quai Branly, Muséum national d’histoire naturelle, Invalidovna, Sainte Chapelle, Musée Grévin, Institut du monde arabe, Place de la Concorde, věž Saint-Jacques, Musée Rodin, Musée de l’Orangerie, kostel St-Eustache, kostel La Madeleine, kostel Saint-Sulpice, Petit Palais, Pantéon nebo Tour Montparnasse.


Posted

in

by

Tags: