Portugalsko, all incl., 9 dní za 10 990 Kč

Last minute zájezd od cestovní kanceláře Čedok.

Portugalsko, Algarve, tříhvězdičkový hotel Cheerfulway Acquamaris.

All inclusive, odlet z Prahy.

Termín 19.9. – 27.9.2018 (9 dní) Nehodí se vám tento termín nebo odletové letiště? Nevadí! Všechny last minute zájezdy do Portugalska najdete zde.

Cena za osobu 10 990 Kč

Podrobné informace a rezervaci najdete tady.

Počasí v Portugalsku

V Portugalsku na nás čeká suché teplé léto a mírné zimy. I když na severu v horách si v zimě můžete i zalyžovat. Obecně se dá říct, že průměrný roční úhrn srážek klesá od severu k jihu. Na jihu je subtropické středomořské podnebí. Nejslunnější je turisty oblíbená oblast Algarve.

Portugalsko průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I1517
II1617
III1717
IV1917
V2119
VI2520
VII2722
VIII2823
IX2623
X2222
XI1820
XII1519

Průměrné srážky v Portugalsku

Co navštívit v Portugalsku

Hlavní město Lisabon nabízí několik památek, kterými jsou třeba hrad Castelo de Sao Jorge, Betlémská věž nebo klášter řádu sv. Jeronýma. Oblast Algarve se táhne podél jižního pobřeží a tak láká především na krásné pláže, známé jsou také útesy Sagres. Oblíbenými plážemi jsou Lagoa a Luze. Ve měste Beiras najdeme zámky Leiria, Ourém nebo Pombal, dále pak kláštery Batalha a Alcobaca, hrady, pevnosti a další. Fátima je jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst. Historické městečko Estremoz je známé díky svým ručně vyráběným hliněným soškám. Město Porto nabízí krásné historické centrum, Věž kleriků, muzea, Burzovní palác nebo kostel sv. Františka a kostel Carmo. Přístavní město Alvor zaujme maurským chrámem Divino Salvador. Jeskyně a skalní útvar Algar Seco najdeme u vesničky Carvoeiro. Ve městě Lagos můžete navštívit pevnost Forte da Ponta da Bandeira, kostel Igreja de Santa António nebo archeologické muzeum. Dalšími zajímavými městy jsou Évora, Sintra, Cascais, Alentejo, nebo Coimbra.


Posted

in

by

Tags: