Sleva 40% – Kréta, polopenze, 11 dní za 13.990 Kč

Řecko, Kréta, Hersonissos, hotel Iro.

Polopenze, odlet z Prahy.

Termín 22.7. – 1.8.2021 (11 dní) Nehodí se vám tento termín? Nevadí! Velký výběr zájezdů nejen do Řecka najdete tady a tady.

Cena za osobu 13.990 Kč

Podrobné informace a rezervaci najdete tady.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Řecku najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, opalovací krémy a další kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Počasí na Krétě

Kréta patří mezi nejslunnější ostrovy ve Středozemním moři. Počasí na ostrově je typicky středozemní. Zimy jsou zde mírné a deštivé, léto pak suché a horké. Díky své jižní poloze Kréta nabízí dlouhou letní sezónu.

Kréta průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I1517
II1516
III1716
IV1917
V2318
VI2622
VII2824
VIII2826
IX2624
X2323
XI1820
XII1618

Průměrné srážky na Krétě

Co navštívit na Krétě

Hlavní město Heraklion je místem zajímavých archeologických lokalit včetně archeologického muzea. Za návštěvu určitě stojí palác Knossos v blízkosti Heraklionu. Chania patří k těm nejhezčím řeckým městům, najdeme zde třeba Námořní muzeum nebo mešitu Yiali Tzami. Město Rethymno zaujme pevností, mešitou nebo kamenným majákem. Ostrůvek Spinalonga oplývá zvláštní atmosférou, dříve totiž sloužil jako kolonie pro malomocné. Ve městě Agios Nikolaos najdeme jezero Voulisméni, náměstí Elefteriou Venizelou nebo sochu princezny Európy. Za zmínku stojí také krásná soutěska Samaria. Ve vnitrozemí se nalézají pozůstatky starověkého města Gortys. Mezi oblíbené pláže patří pláž v Matale, pláž Vai, Elafonisi a Balos. Ideální je vzít si na své cesty tištěného průvodce, kterého můžete mít pořád u sebe. Průvodce nejen o Krétě najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.