Sleva 58% – Turecko, all inclusive, 8 dní za 7.980 Kč

Turecko, Bodrum, Turgutreis, tříhvězdičkový hotel Tiana Moonlight.

All inclusive, odlet z Prahy.

Termín 13.6. – 20.6.2021 (8 dní) Nehodí se vám tento termín? Nevadí! Velký výběr zájezdů nejen do Turecka najdete tady a tady.

Cena za osobu 7.980 Kč

Podrobné informace a rezervaci najdete tady.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Turecku najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, opalovací krémy a další kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Počasí v Turecku

Od prosince do poloviny února je počasí na většině území velice chladné. Celá východní část Turecka je pokryta sněhem. V přímořských oblastech však teplota vzduchu šplhá k 18°C. Únor a březen jsou měsíce dešťů s teplotami mezi 15°C a 20°C. Oteplení přichází začátkem dubna, kdy v Turecku začíná jaro. Na východě země jsou stále časté dešťové přeháňky, ale v přímořských oblastech už rtuť v teploměru přesahuje 20°C. Hlavní turistická sezóna začíná v průběhu května. Počasí se ustálilo a trvalé deště nehrozí. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje u 25°C. V červnu je počasí krásné a teploty až 30°C. V červenci a srpnu je teplota vzduchu nejvyšší a vyšplhá i na 35°C až 40°C.
První polovina září nabízí ještě stálé počasí a teplotu vzduchu kolem 30°C, ke konci měsíce se však už ochlazuje. Od této doby do poloviny října je vhodné Turecko navštívit kvůli turistice nebo poznávacím zájezdům. Od poloviny října přichází trvalejší deště. Teploty jsou však stále na hranici 25°C.

Turecko průměrné teploty (jižní a západní pobřeží)

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I1317
II1416
III1617
IV1918
V2320
VI2724
VII3126
VIII3127
IX2725
X2424
XI1920
XII1519

Průměrné srážky v Turecku

Co v Turecku navštívit

Turecko má každému co nabídnout. Pozůstatky prastarých civilizací, stovky horských upravených stezek, divoké řeky obklopené nedotčenou přírodou, ale také krásné pláže. Vyjmenujme si alespoň hlavní turistické cíle. Hlavní město Ankara je moderní metropole plná kontrastů. Navštivte Chetitské muzeum a Ankarskou citadelu nebo Atatürkovo mausoleum s audiovizuální show. Istanbul – město, které spojuje dva kontinenty, má pestrou historii. Při návštěvě Istanbulu byste neměli opomenout návštěvu Modré mešity, která se stala synonymem Turecka. V historickém centru města najdete mešitu Haghia Sofia. Nákupy obstaráte v několika „bazarech“, z nichž ten největší, Capali Carsi, může sloužit doslova jako bludiště. Bezmála 200 km od Istanbulu leží překrásné historické lázně Termal. V Tróji kromě přístupných vykopávek najdete také historické muzeum a maketu Trojského koně. V nejrozsáhlejším a nejzachovalejším antickém městě Efes najdete amfiteátr, několik chrámů a největší lákadlo, Celsovu knihovnu. Asi nejkrásnějším místem, které můžete navštívit, je Kappadokie. Kamenné útvary všech možných tvarů vznikaly po dlouhá staletí díky působení přírodních vlivů. Kromě toho tu najdeme i skalní města a kostely, které vyhloubili místní obyvatelé a raní křesťané hledající úkryt. Mareymana je posvátné místo nacházející se nedaleko Selčuku, kde údajně zemřela Panna Marie. Národní park Köprülü potěší všechny milovníky přírody. Pamukkale najdete v západní Antolyi. Je to komplex sněhově bílých vápencových teras s křišťálově modrými jezírky. Jedním z nejstarších měst v Turecku je Konya. Město Alanya je opředené pirátskou historií, turisty zaujmou nejen pláže, ale také pevnost a rybářský přístav. Antalya je oblíbeným letoviskem nacházejícím se na Turecké riviéře. Mezi přístavem a centrem města se nachází Kaleici, staré město postavené ještě v dobách řeckého osídlení Antalyi. Průvodce nejen o Turecku najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.


Posted

in

by

Tags: