Sleva 67% – Bulharsko, polopenze, 8 dní za 4.990 Kč

Bulharsko, Slunečné Pobřeží, tříhvězdičkový hotel Avliga.

Polopenze, odlet z Prahy.

Termín 4.6. – 11.6.2021 (8 dní) Nehodí se vám tento termín? Nevadí! Velký výběr zájezdů nejen do Bulharska najdete tady a tady.

Cena za osobu 4.990 Kč

Podrobné informace a rezervaci najdete tady.

Chcete se o dané zemi dozvědět více a mít tyto informace celou dobu u sebe? Pořiďte si tištěného průvodce. Tištěné průvodce nejen o Bulharsku najdete třeba tady.

Potřebujete na svou dovolenou pořídit zavazadla, opalovací krémy a další kosmetiku, nebo třeba nový foťák? Vše můžete jednoduše koupit na jednom místě tady.

Chcete-li si na místě půjčit automobil, můžete si porovnat ceny na Rentalcars.

Počasí v Bulharsku

V severní části Bulharska převládá mírné kontinentální klima s horkým suchým létem a studenou vlhkou zimou. V jižní části a na pobřeží Černého moře je klima středomořské. Nejideálnějším obdobím pro plážovou dovolenou je tak klasicky červenec a srpen, případně červen a září.

Bulharsko průměrné teploty

MěsícPrůměrná teplota
vzduchu (°C)
Průměrná teplota
moře (°C)
I510
II68
III138
IV1411
V1816
VI2422
VII2624
VIII2624
IX2323
X1718
XI1315
XII713

Průměrné srážky v Bulharsku

Co navštívit v Bulharsku

Největším bulharským přístavním městem je Varna, která turisty láká svou katedrálou nebo Delfináriem. Mezi další hojně navštěvovaná města patří Sozopol, Balčik, Plovdiv, Nessebar, Burgas, Sandanski nebo hlavní město Sofie. Dalšími zajímavostmi je Údolí růží, Ďáblovo hrdlo, národní park Pirin, Zkamenělý les, Bojanský kostel, Vitoša, přírodní rezervace Ropotamo nebo Rilský klášter. Turisty vyhledávanými a oblíbenými oblastmi pro plážové radovánky jsou Slunečné pobřeží a Primorsko. Ideální je vzít si na své cesty tištěného průvodce, kterého můžete mít pořád u sebe. Průvodce o Bulharsku najdete třeba tady.

Může se hodit: Potřebujete-li poradit od zkušenějších cestovatelů, přidejte se do naší cestovatelské skupiny na facebooku.


Posted

in

by

Tags: