3 důvody proč navštívit ostrov Bali

Proč byste měli navštívit stále oblíbenější Bali?

Toužíte po nevšední dovolené na překrásné pláži jako z katalogu? Chcete ochutnávat pikantní jídlo, obdivovat kulturní dědictví a kochat se pohledem na romantická jezera či majestátní hory v pozadí? Vyrazte na dovolenou na trendy ostrov Bali! V této největší turistické destinaci Indonésie září slunce po celý rok a teploty se pohybují kolem 30 °C. Ostrov proslul působivým uměním tance i hudby, úchvatnými malbami a důmyslným systémem zavlažování rýže na terasovitých polích. K vidění toho však nabízí podstatně více.

1. Ohromující kolekce přírodních krás

Pro milovníky přírody je Indonésie ideálním místem, a to nejen díky unikátní sbírce nejkrásnějších vodopádů na světě. Horská oblast Bedugul v centrálním Bali například ukrývá největší indonéskou botanickou zahradu. Tento skvost najdete severně od hlavního města Denpasaru. Vedle půvabných orchidejí, begonií, kaktusů či masožravých rostlin zahrnuje tradiční penzion v balijském stylu. Nabízí rovněž dechberoucí výhled na jezero Bratan a překrásný chrám Pura Ulun Danu Bratan – nejznámější místo na Bali. Exotické chrámy a vznešené paláce postavené proti úžasným přírodním kulisám jsou některé z nejzajímavějších atrakcí ostrova.

Chrám Pura Ulun Danu Bratan na břehu jezera Bratan

2. Množství nádherných pláží

Průzkum bohaté přírody ale může časem unavit. Potom je dobré odpočinout si třeba na pláži Jimbaran s bílým pískem a čistou vodou. Je pravým rájem labužníků toužících ochutnat mořské plody. Zejména ty grilované se těší velké oblibě. Vesnice Jimbaran s luxusními restauracemi a resorty je perfektní i jako cíl svatební cesty. Zdejší kouzelné západy slunce vnesou radost do všech zamilovaných srdcí.

Nabídka balijských pláží je vskutku rozmanitá. Obzvlášť populární písčité pásy naleznete na jižním pobřeží, včetně proslulé a surfaři vyhledávané Kuty se zlatým pískem. O vyhlášené noční kluby tady není nouze. Neméně oblíbené jsou poněkud klidnější pláže Sanur a Nusa Dua s dobrými podmínkami pro plavání. Sever a západ ostrova pak poskytují pláže s černými písky a malebné zálivy, které vám připraví další nezapomenutelné výhledy.

pláž Jimbaran

3. Výtečná kuchyně za dobrou cenu

Možná si myslíte, že dovolená na Bali představuje příliš nákladnou záležitost, kterou si nemůže dovolit hned tak někdo. Vězte, že opak je pravdou. Návštěvu ostrova si může dopřát prakticky každý. Stačí se vyhnout některým přeplněným a zbytečně přepychovým letoviskům a drahým restauracím. Vyzkoušejte typické balijské jídlo u stánku přímo na ulici. Žádný strach, lahodná indonéská kuchyně vás určitě nezklame. Základem místních jídel je rýže. Dejte si ji třeba smaženou s masem, chutnou zeleninkou a sladkou sojovou omáčkou. Tomuto pokrmu se říká Nasi Goreng, což lze snadno zaměnit za Mei Goreng, výborné smažené nudle s krevetami nebo kuřecím masem. Ani dezert se neobejde bez rýže, respektive rýžové kaše. Tomu se říká Congee.

Stále váháte, zda je pro vás ostrov Bali tím pravým místem pro trávení dovolené? Možná vás přesvědčí, že kromě celoročně příznivého počasí, jedinečných pláží a mystických chrámů se navíc ještě vyznačuje unikátní kulturou a pohostinnými obyvateli. Milovníci hudby, tance a kostýmů si užijí spoustu zábavy na některém z mnoha tradičních festivalů. Nebojte se vyrazit do ulic. Budete překvapení, jak rychle si najdete nové přátele, a prožijete spoustu hezkých chvil.

Může se hodit:

Zájezdy na Bali

Letenky na Bali

Ubytování na Bali