Kam na dovolenou k moři v listopadu

Utéct před sychravým listopadovým počasím můžete do všech koutů světa. Na spoustě míst během listopadu panuje krásné počasí a vy si tak vychutnáte relax pod palmama a užívání si moře, sluníčka a pláže. Přitom zájezdy startují už na deseti tisících s all inclusive. Čím dál více lidí také využívá cestování na vlastní pěst a čekají tak na akční letenky, díky kterým můžou ušetřit tisíce. Pojďme se tedy podívat, kam se dá v listopadu vyrazit na dovolenou k moři.

Evropa

Celoroční evropskou destinací jsou rozhodně španělské Kanárské ostrovy. Celý rok zde na vás čeká spousta slunce a příjemné klima. Jen je potřeba počítat s tím, že oceán kolem Kanárských ostrovů nemá až tak vysoké teploty. V průměru se zde teplota vzduchu v listopadu pohybuje kolem 24 stupňů a teplota vody má asi 21 stupňů. Většinu zájezdů na Kanárské ostrovy najdete tady a tady. Letenky můžete vyhledat zde a velký výběr ubytování na Kanárských ostrovech je tady.

Gran Canaria

Afrika

Celoročně navštěvovaný a to nejen díky ceně zájezdů, je jednoznačně Egypt. V listopadu se zde pohybuje teplota vzduchu a vody kolem příjemných 25 stupňů.

Další africkou celoroční destinací jsou jednoznačně Kapverdské ostrovy, především pak ostrov Sal a Boa Vista. Teplota vzduchu je zde v tomto období asi 27 stupňů a voda má 25 stupňů.

Populárním se stal také Senegal a konkrétně hotel Royal Horizons Baobab u pláže, do kterého jsou pravidelně pořádány zájezdy. Zapomenout nesmíme ani na krásný tropický ostrov Madagaskar.

Royal Horizons Baobab

Asie

Oblíbené Spojené arabské emiráty vás v listopadu přilákají příjemnými teplotami a krásnými plážemi. Teplota vzduchu má asi třicet stupňů a teplota vody lehce pod třicet stupňů. Populární destinací se také stává Omán, kde teploty jsou podobné jako v SAE. Za luxusními hotely, příjemným počasím a hezkými plážemi se můžete vydat také do Kataru.

Když je řeč o dovolené v Asii, snad každému se jako první vybaví Thajsko. V listopadu v Thajsku začíná hlavní turistická sezóna, teplota vody a vzduchu se tu v této době pohybuje kolem třiceti stupňů. Méně známou avšak atraktivní plážovou destinací je taky Kambodža. Krásné pláže na vás čekají také – možná trochu překvapivě, v Indii. Konkrétně v oblasti Goa. V listopadu si užijete krásné počasí i na Filipínách. Teplota vzduchu a vody se drží kolem třiceti stupňů.

Mu ko ang thong national park, Thajsko

Amerika

V jižní Americe můžete navštívit Brazílii a vychutnávat si krásné počasí třeba na známé pláži Copacabana.

Příjemné teploty a krásné pláže na vás čekají rovněž na Kubě a Dominikánské republice. V listopadu se zde teploty vody a vzduchu blíží k třiceti stupňům.

Za návštěvu rozhodně stojí také Panama a karibské ostrovy Martinik a Kajmanské ostrovy.

ostrov Saona, Dominikánská republika

Jak se tam dostat

Do většiny výše zmíněných destinací cestovní kanceláře pořádají zájezdy. Obrovský výběr zájezdů od stovek cestovních kanceláří najdete tady a tady. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, letenky od více než osmi stech leteckých společností můžete rezervovat zde. Pro vyhledání ubytování doporučujeme oblíbený Booking. Před cestou se nezapomeňte také pojistit, srovnání cestovního pojištění máte tady. Na cestu se vám taky může hodit tištěný průvodce.